DOGERHABER FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOGERHABER FORUM

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TV hakkında teoriler

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

İş/Hobiler : Sağlıkçı
Gifler : TV hakkında teoriler Atatdf3go

TV hakkında teoriler Empty
MesajKonu: TV hakkında teoriler   TV hakkında teoriler EmptySalı Eyl. 16, 2008 1:34 pm

Tv Hakkinda Teoriler

Theory 1: The simple theory...
65 yillik ortalama bir ömürde 5 yasinda televizyon seyretmeye basladiginizi varsayalim; Günde ortalama
1 saat televizyon seyrederseniz 2,5 yil
2 saat seyrederseniz 5 yil
3 saat seyrederseniz 7,5 yil
4 saat seyrederseniz 10 yil
5 saat seyrederseniz 12,5 yil
6 saat seyrederseniz 15 yiliniz gitti demek. Hatta bu durumda artik size sen diyecegiz… 15 yilin gitti demek. Günde ortalama her 1 saat 2.5 yili götürüyor. Peki "az sonra… az sonra…" diye diye ne oluyor? Su oluyor; mesela bir "Seren Serengil kime evlenme teklif etti az sonrasi" adami 1 saat bekletiyorsa ne oldu? Gitti 65 yilin 2,5 senesi. Söyle bir mantikla baglayalim; adam banka soymaya kalkisti basarisiz oldu yakalandi, 10 sene hapis yedi. Ama adam söyle düsünebilir; "Simdi ben bundan sonra televizyon seyretmezsem hatta günde 10 saat seyretmezsem 24 yilda bu 10 yili kurtaririm." Yanlis mantik ama dogru hesap. Fakat adama demezler mi "Peki o güne kadar seyrettiklerin ne olacak birader? Senin hesap epey karisik bak!.." Evet derler tabii. O zaman ne yapacagiz? Banka soygunu planini daha iyi yapacagiz…

Theory 2: The complex theory...
Simdi bu cihaz saniyede 25 kare resim gösteriyor. Bu resimlerin her biri 722 (enlemesine) çarpi 576 (boylamasina) esittir 415872 noktadan olusuyor. Peki bu 415872 nokta neyi olusturuyor? Ayse Özgün'ü, Reha Muhtar'i, Ibo'yu, Asena'yi, hatta bir ara Yildo'yu bile olusturabiliyordu. Ilginç, düsünsenize, 1 dakikalik bir Süheyl-Behzat ya da halk arasindaki isimleriyle Uygur Kardesler parodisi için 60x25x415872 nokta harcaniyor. Çünkü biliyoruz ki 1 dakikada 60 saniye ve her saniyede 25 kare var. Yazik, valla da yazik! Hatta günah bile diyebiliriz. Hem zamana yazik hem noktaciklara yazik. Yani öyle bir nesne ki saniyenin 1/25'inde bu kadar nokta harcatilsin sonra da en çok elestirilen -beyaz esya- ünvanini elinde tutsun. Bravo, valla da bravo!..

Theory 3: The evolution theory...
Bir de uzantisi var bu cihazin; kumanda aleti. Theory 1'den yola çikarak yine basit bir hesap, günde 3 saat televizyon seyretseniz ve saatte 20 defa zap yapsaniz (ki bu çok az bir rakam) toplam 60 zap. E bunun volume arttirma azaltmasi var, yok rengiydi, on-off'uydu günde 100 tusa basiyorsunuz. Yilda kaç tus? 36500 tus. Otuzaltibinbesyüz. Eee sonra ne oldu?
- Eee abi benim kumandamin üzerindeki rakamlar silindi, ne yapicam ben?
- Eee silinir hatta parmaklarin bile evrim geçirecek senin zamanla, minik
minik daireler belirecek üzerinde sayilari olan, gör bak asil o zaman ne
yapican sen?
- Bilemedim abi ben...
- Bilemen tabi sen!
http://dogerhaber24.forummum.com

TV hakkında teoriler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-