DOGERHABER FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOGERHABER FORUM

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Velilerin yüzde 70´i özel okul istiyor...

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

İş/Hobiler : Sağlıkçı
Gifler : Velilerin yüzde 70´i özel okul istiyor... Atatdf3go

Velilerin yüzde 70´i özel okul istiyor... Empty
MesajKonu: Velilerin yüzde 70´i özel okul istiyor...   Velilerin yüzde 70´i özel okul istiyor... EmptyÇarş. Eyl. 17, 2008 2:23 am

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) tarafından yapılan eğitim anketi, velilerin devlet okullarına güveninin kalmadığını ortaya koydu. Velilerin, yüzde 70’i çocuklarının eğitimi için özel okulları tercih edeceğini bildirirken devlet okullarını tercih edenlerin oranı ise yüzde 10.15´te kaldı. BES’in toplam bin 540 veli ile yaptığı ankete göre velilerin yüzde 48.51’i Türk eğitim sistemini “yetersiz" olarak görürken, yüzde 29.76’sı ise ezbere dayalı olduğunu düşünüyor. Ankete göre, velilerin yüzde 40.85’i eğitimin en temel amacının meslek kazandırmak olduğunu düşünürken, yüzde 29.32’si ise “gelişme ve ilerlemeyi sağlamak" olarak görüyor. Ankete göre velilerin neredeyse tamamı okulların güvenli olmadığını düşünüyor. Velilerin yüzde 63.17’si okulların hiç güvenli olmadığını düşünüyor. Velilerin yüzde 90.52’si Türkiye’nin söz konusu eğitim sistemi ile yetiştirdiği bireylerle dünyada söz sahibi bir konuma gelebileceğine inanmadığını kaydetti.
http://dogerhaber24.forummum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-